Pisali o nas...

Kinga
perfekcyjnawdomu.pl

O ile pranie mnie nie przeraża - wrzucam do pralki, wybieram program i dodaję odpowiednią ilość płynu do prania, tak prasowanie - to jest coś czego nie lubię i pisałam o tym na blogu wielokrotnie :) Moim zdaniem prasowanie ułatwia nam dobre żelazko. Jest zdecydowana różnica pomiędzy żelazkiem za 79 zł z dyskontu, a porządnym, markowym żelazkiem za kilkaset złotych. Duetto w odróżnieniu od innych żelazek dostępnych na rynku to model 2w1. Możemy go używać z generatorem pary, a jeśli chcemy, możemy używać tylko żelazka i prasować jak do tej pory. Moje pierwsze wrażenia po prasowaniu żelazkiem Ariete były tak pozytywne, że doszłam do wniosku, że nie zamienię go na żadne inne. Nie chcę już prasować zwykłym żelazkiem. Przeglądając inne tego typu żelazka wiem, że Duetto jest najmocniejsze jeśli chodzi o wyrzut pary. Żelazka droższe w tej klasie, dysponują parą o mocy 120g/min, natomiast Ariete 330g/min. Mogę śmiało stwierdzić, że używanie żelazka Ariete Duetto 6437 skraca czas prasowania.

Katarzyna
zorganizowana.com

Gdybym miała wymienić dwie czynności domowo-porządkowe, których nie lubię robić, to byłoby to zmywanie i prasowanie. Ze zmorą zmywania poradziłam sobie kupując zmywarkę. Z prasowaniem sytuacja jest bardziej skomplikowana. Gdy dostałam propozycję przetestowania żelazka systemowego, od razu się zgodziłam - miałam nadzieję, że oto pojawiło się moje wybawienie. Na szczęście miałam rację! Nie jestem zbyt dobra w technologicznych nowinkach, więc wszystkie parametry, o których czytałam, były dla mnie czarną magią, ale wystarczyło, że porównałam je do parametrów mojego obecnego żelazka, żebym przekonała się, że mam do czynienia z bardzo dobrym sprzętem! Miałam obawy, czy obsługa nie będzie zbyt skomplikowana lub uciążliwa, ale jest banalnie prosta! Testowałam żelazko podczas prasowania chyba każdej rzeczy w moim domu - od zwykłych ubrań, przez te bardziej wymagające, aż po firanki, pościel i ściereczki. Wieczorne prasowanie zajmowało mi zazwyczaj około 1,5 godziny, a przy Ariete Duetto trwa połowę mniej! Podsumowując - jestem na tak!

Wioleta
mama-bloguje.com

Od dawien dawna powtarzam wszystkim wkoło jak to bardzo nie lubię prasować. Ta czynność od zawsze wywoływała u mnie drgawki i ból głowy. Jak na złość mąż do żelazka też się nie garnie. Ponoć też nie lubi, choć na pewno oszukuje. Znalazłam jednak sposób na to by prasowanie szło szybciej i sprawniej. Razem z Maksem w naszym domu zamieszkało żelazko systemowe Ariete Duetto. Jest to urządzenie 2 w 1 , możemy go używać zarówno jako generatora pary jak i zwykłego żelazka. Zmiana polega tylko na przełączeniu kabla. Duży wyrzut pary skutecznie zabija wszystkie niechciane zarazki i pozwala na prasowanie rzeczy na wieszakach. Do tej pory w pionie tylko odświeżałam rzeczy, teraz mogę je faktycznie wyprasować. Para wychodzi jednostajnym, mocnym strumieniem a nie typowym „kichaniem” pary jak w zwykłym żelazku. Dla każdej mamy oszczędność czasu w przypadku zwykłych domowych czynności jest na wagę złota, dlatego tym bardziej doceniam takie rozwiązanie. Osobiście jestem strasznie zadowolona z posiadania tego sprzętu w domu, a co z stwierdzam z ulgą – prasowanie można polubić.

Opinie klientów

Marta Urbaniak
właścicielka firmy Marthu

Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy się na zakup żelazka z generatorem pary Duetto. Zachęciły nas zapewnienia producenta, które świetnie wpisywały się w nasze wymagania. Zajmujemy się projektowaniem i ręcznym wykonywaniem much i poszetek, dlatego posiadanie precyzyjnego, lekkiego i odpornego na przypalenia żelazka jest dla nas kluczową sprawą. Dotychczas używaliśmy zwykłego żelazka i chociaż dobrze spełniało swoje podstawowe zadanie, nie byliśmy z niego w pełni zadowoleni . Prasowanie zajmowało sporo czasu, a efekty nie zawsze były zadawalające – specyfika naszej pracy wymaga dużej precyzji, którą trudno było uzyskać używając zwykłego żelazka na parę. Duetto wprowadziło duże i niezwykle pozytywne zmiany. Prasowanie nie pochłania już tak wiele czasu, nie mamy problemów z bardziej wymagającymi tkaninami i nie martwimy się już o zapas wody destylowanej - bez obaw wlewamy zwykłą wodę z kranu. Zadowolona z nowego sprzętu, kupiłam ten sam model na domowy użytek. Jako młoda zapracowana mama nie zmagam się już z problemem zaległych stosów ubrań, a z prasowaniem zasłon oraz pościeli radzę sobie w kilka chwil. Widząc same pozytywy, polecam!

Iwona
Kielce

Żelazko firmy Ariete dostałam w prezencie na 50. Urodziny. Nadal nie wychodzę z podziwu dla jego możliwości. Zmory związane z ryzykiem przypalenia ulubionej bluzki czy długotrwałe borykanie się z prasowaniem bogato zdobionych ubrań odeszły, mam nadzieję, na dobre. Chociaż gabaryty żelazka nieco przerażają, okazuje się, że nie jest ono tak ciężkie, na jakie wygląda. Wygodny uchwyt i możliwość napełniania pojemniczka zwykłą wodą z kranu jest naprawdę dużym ułatwieniem. Świetna sprawa.

Aleksandra
Wrocław

Z dużym dystansem podchodziłam do zachwalających opinii na temat żelazka z generatorem pary, które często słyszałam od mojej przyjaciółki. Po namowach spróbowałam jednak przetestować ten gorliwie reklamowany przez nią sprzęt. Wybór padł na wyjątkowo trudne do rozprasowania zasłony. Nie mogłam uwierzyć, że prasowanie tych ciężkich tkanin zajęło dosłownie kilka chwil! Szczęśliwie złożyło się, że na stronie internetowej znalazłam korzystną zniżkę. Choć żelazko to nie należy do najtańszych, uważam, że warto w nie zainwestować. Dla wygody!

Magda
Gdańsk

Uwielbiam, gdy mój mąż zakłada koszulę. Dotychczas nie sprawdzałam się w roli tradycyjnej żony – prasowanie traktowałam jako zło konieczne. W ferworze codziennych obowiązków brakowało mi czasu na dokładne wykonywanie tej czynności. Zachęcona pozytywnymi opiniami, postanowiłam wypróbować żelazko systemowe Duetto firmy Ariete. To był strzał w dziesiątkę! Nie dość, że prasowanie całego stosu koszul zajmuje mi zdecydowanie mniej czasu niż przy użyciu tradycyjnego żelazka, efekt jest naprawdę wspaniały. Teraz nie straszne mi już guziki, mankiety i kołnierze, a mój mąż codziennie rano zakłada piękną koszulę.